Юнон-рум курашчилари Ўзбекистон чемпионатини якунлашди

Аввал хабар берганимиздек, Чирчиқ шаҳридаги Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университети спорт залида кадетлар ўртасида эркин ва юнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтмоқда.
Карантиндан кейинги илк мусобақа 2004-2005 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасида ўтказилди. Унда гиламга чиққан ёш полвонлар -45, -48, -51, -55, -60, -65, -71, -80, -92 ҳамда 110 кг вазн тоифаларида ўз омадини синаб кўришяпти.
Юнон-рум кураши баҳсларида ғолиб ва совриндорлар номи аниқланди.

-45 кг
1. Озод Хамлибоев (Самарқанд)
2. Мансур Жумамуродов (Сурхондарё)
3. Сардор Юлдошев (РОЗК)
3. Алишер Ғаниев (РОЗК)

-48 кг
1. Дадахон Қуранбоев (Хоразм)
2. Сардор Холмуродов (РОЗК)
3. Амирбек Абдуқодиров (Наманган)
3. Хуршид Нормуҳаммадов (РОЗК)

-51 кг
1. Қувончбек Яхшибоев (Самарқанд)
2. Навзод Аҳмедов (Бухоро)
3. Жасурбек Набиев (Фарғона)
3. Бобур Жабборов (РОЗК)

-55 кг
1. Диёрбек Бектўраев (Самарқанд)
2. Акмал Шарифбоев (Сирдарё)
3. Акобир Ўнгаров (РОЗК)
3. Шаҳзод Мамасолиев (Жиззах)

-60 кг
1. Азизбек Йўлдошев (РОЗК)
2. Аҳмад Қодиров (Самарқанд)
3. Муҳаммадюсуф Ўктамов (Фарғона)
3. Жаъфар Мустафоқулов (Қашқадарё)

-65 кг
1. Абдуллоҳ Эшонхўжаев (Тошкент вилояти)
2. Рустам Рустамов (Бухоро)
3. Мухсит Одилжонов (РОЗК)
3. Шаҳзод Асатуллаев (Самарқанд)

-71 кг
1. Александр Назаров (Тошкент вилояти)
2. Раҳимжон Узоқов (Бухоро)
3. Асадбек Шомуродов (Навоий)
3. Зикирё Амирхонов (Жиззах)

– 80 кг
1. Абдуллоҳ Абдумуталипов (РОЗК)
2. Жавлон Тиркашев (Самарқанд)
3. Жавоҳир Оқилов (Жиззах)
3. Жавоҳир Хўжаев (Бухоро)

-92 кг
1. Дамир Раҳматов (Фарғона)
2. Асадбек Қўчқоралиев (Андижон)
3. Азим Қосималиев (РОЗК Самарқанд)
3. Камрон Шарипов (Қашқадарё)

110 кг
1. Отабек Холмирзаев (Тошкент вилояти)
2. Фарёзбек Мирзажонов (Андижон)
3. Маъсуджон Турсунбоев (Қорақалпоғистон)
3. Давлат Егамбергенов (Хоразм)

Бугун эркин кураш бўйича Ўзбекистон биринчилигининг ғолиб ва совриндорлари маълум бўлади.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *