Buxoroda kurash boʻyicha Oʻzbekiston chempionlari va jamoaviy kubok gʻoliblari aniqlandi

Oldin xabar berganimizdek Buxoro shahrida kurash boʻyicha Respublika chempionati va Oʻzbekiston kubogi musobaqalari boʻlib oʻtdi. Tadbirning ochilish marosimida viloyat hokimi Botir Zaripov, Buxoro viloyat jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi boshligʻi Ismoil Mirzayev, Oʻzbekiston kurash federatsiyasining Xalqaro aloqalar masalalari boʻyicha rais oʻrinbosari Abdumalik Yoʻldoshev va Oʻzbekiston kurash federatsiya sport direktori Davron Qodirov qatnashdilar.

Oʻz vazn toifalarida quyidagilar gʻoliblikni qoʻlga kiritdilar.
Qizlar:
-44 kg
1.Halilova Gulshod (Toshkent viloyati)
2.Fazliyeva Xamida (Buxoro viloyati)
3.Shodiyeva Kamola (Qashqadaryo viloyati)
3.Qambarova Anoraxon (Namangan viloyati) 
-48 kg
1.Joʻrayeva Gulhayo (Qashqadaryo viloyati)
2.Abdullayeva Sarviniso (Sirdaryo viloyati)
3.Hayitboyeva Zuxra (Jizzax viloyati)
3.Abdullayeva Marjona (Buxoro viloyati)
-52 kg
1.Raxmiddinova Zarnigor (Andijon viloyati)
2.Suyunova Diyora (Surxondaryo viloyati)
3.Qoʻshnazarova Sarvinoz (Xorazm viloyati)
3.Otajonova Jumagul (Xorazm viloyati)
-57 kg
1.Elmurodova Sitora (Toshkent viloyati)
2.Shapoatova Xojar (Surxondaryo viloyati)
3.Vohidova Nafisa (Namangan viloyati)
3.Razzoqova Madina (Samarqand viloyati)
-63 kg
1.Qahhorova Malika (Toshkent shahar)
2.Hamidova Oliya (Qashqadaryo viloyati)
3.Anorboyeva Malika (Xorazm viloyati)
3.Xolova Marjona (Buxoro viloyati)
-70 kg
1.Bozorova Shaxnoza (Navoiy viloyati)
2.Adasheva Ravzaxon (Namangan viloyati)
3.Uzakbayeva Sabrina (QQR)
3.Ergasheva Filura (Qashqadaryo viloyati)
+70 kg
1.Kamoliddinova Pokiza (Fargʻona viloyati)
2.Omonova Yulduz (Surxondaryo viloyati)
3.Shamanova Sitora (Surxondaryo viloyati)
3.Abdurashidova Oybarchin (Toshkent shahar)
Yigitlar: 
-50 kg
1.Choriyev Xurshid (Samarqand viloyati)
2.Qarshiyev Xurshid (Jizzax viloyati)
3.Joʻrayev Asilbek (Buxoro viloyati)
3.Eshboyev Yahyobek (Buxoro viloyati)
-55 kg
1.Parmonov Ilhom (Samarqand viloyati)
2.Rajaboyev Bunyod (Buxoro viloyati)
3.Rahmonov Mirshod (Buxoro viloyati)
3.Nazarov Bektosh (Samarqand viloyati)
-60 kg
1.Hasanov Otabek (Navoiy viloyati)
2.Obidov Asadbek (Buxoro viloyati)
3.Hudoyqulov Diyor (Buxoro viloyati)
3.Shuhratov Firdavs (Toshkent viloyati)
-66 kg
1.Boʻriyev Dilshod (Sirdaryo viloyati)
2.Haydarov Hamid (Qashqadaryo viloyati)
3.Yusupov Komil (Samarqand viloyati)
3.Davronov Shahzod (Samarqand viloyati)
-73 kg
1.Esanov Bunyod (Navoiy viloyati)
2.Abdullayev Joʻrabek (Xorazm viloyati)
3.Nodirov Alixon (Surxondaryo viloyati)
3.Xoʻjanazarov Jaloliddin (Qashqadaryo viloyati)
-81 kg
1.Aminjonov Zufar (Buxoro viloyati)
2.Rahmatov Sardor (Buxoro viloyati)
3.Usmonov Zulfiddin (Navoiy viloyati)
3.Shonazarov Zohid (Samarqand viloyati)
-90 kg
1.Normoʻminov Arnold (Qashqadaryo viloyati)
2.Qurbonmurodov Jaloliddin (Qashqadaryo viloyati)
3.Rahmatov Bilol (Qashqadaryo viloyati)
3.Nurmuhammadiyev Xojiakbar (Surxondaryo viloyati)
+90 kg
1.Xudakov Rufat (Toshkent shahar)
2.Bobojonov Jaloliddin (Xorazm viloyati)
3.Bahtiyorov Jamshid (Xorazm viloyati)
3.Baxshullayev Feruz (Buxoro viloyati)
Oʻzbekiston chempionatining barcha gʻolib va sovrindorlari medal, diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi. Kubok musobaqalari ham qizgʻin bahslarga boy boʻldi va quyidagilar gʻoliblikni qoʻlga kiritdilar:
1-oʻrin: Surxondaryo viloyati
2-oʻrin: Buxoro viloyati
3-oʻrin: Toshkent shahar
3-oʻrin: Samarqand viloyati

Jismoniy tarbiya va sport vazirligiMatbuot xizmati Chop etish

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *