Kamondan otish: Camarqandda Oʻzbekiston kubogi yakunlandi

Samarqand shahridagi yuridik kollej sport zalida oʻtkazilgan barcha yosh toifalari oʻrtasida kamondan otish boʻyicha Oʻzbekiston kubogi yakunlandi.

Dam olish kunlari olimpik raundi, miks va jamoaviy yoʻnalishda bahslar davom ettirildi. Unda Toshkent shahri, Samarqand, Surxondaryo, Fargʻona va Navoiy viloyatlaridan jami 122 nafar ishtirokchi kubok uchun kurash olib borishdi.

Quyida gʻolib va sovrindorlar bilan tanishing.
Olimpik raundi:
Erkaklar oʻrtasida:
1. Jamshid Sodiqov (Toshkent)
2. Javlonbek Abdubakirov (Toshkent)
3. Sardor Rustamov (Toshkent)
Ayollar oʻrtasida:
1. Irina Savinova (Fargʻona)
2. Munira Nurmanova (Samarqand)
3. Sitora Isoyeva (Samarqand)
Oʻsmirlar oʻrtasida:
1. Shamsiddin Abduqahhorov (Toshkent)
2. Otabek Erkinov (Samarqand)
3. Hayotjon Mamayusufov (Samarqand)
Qizlar oʻrtasida:
1. Hanifa Murtazoyeva (Samarqand)
2. Saodat Abdullayeva (Fargʻona)
3. Dilnoza Ahmedjanova (Toshkent)
Yoshlar oʻrtasida:
1. Amirxon Sodiqov (Samarqand)
2. Fayoz Bahronov (Samarqand)
3. Eldor Fayziyev (Samarqand)
Yosh qizlar oʻrtasida:
1. Nilufar Hamrayeva (Toshkent)
2. Munisaxon Lutfullayeva (Fargʻona)
3. Omina Ergasheva (Samarqand)
MIX:
Kattalar oʻrtasida:
1. Ozodbek Ungalov/Munira Nurmanova (Samarqand)
2. Sherzod Asadov/Sitora Isoyeva (Samarqand)
3. Keldiyor Hasanov/Irina Savinova (Fargʻona)
MIX:
Oʻsmirlar oʻrtasida:
1. Shamsiddin Abduqahhorov/Dilnoza Ahmedjanova (Toshkent)
2. Shermuhammad Jafarov/Hanifa Murtazoyeva (Samarqand)
3. Timur Karimov/Saodat Abdullayeva (Fargʻona)
MIX:
Yoshlar oʻrtasida:
1. Amirxon Sodiqov/Omina Ergasheva (Samarqand)
2. Tigran Esanov/Munisaxon Lutfullayeva (Fargʻona)
3. Sevinchbek Abdurahmonov/Qohira Shermamedova (Samarqand)
Jamoaviy bellashuv:
Erkaklar oʻrtasida:
1. Terma jamoa (Ozodbek Ungalov, Sherzodjon Asadov, Javlonbek Abdubakirov)
2. Toshkent-2 (Ergash Aʼzamov, Ramziddin Husniddinov, Rahmatilla Saidaminov)
3. Fargʻona (Keldiyor Hasanov, Mustafo Karimov, Murodil Fozilov)
Jamoaviy bellashuv:
Yoshlar oʻrtasida:
1. Samarqand-1 (Amirxon Sodiqov, Sevinchbek Abdurahmonov, Eldor Fayziyev)
2. Toshkent-1 (Beknur Nasriddinov, Abror Ostonoqulov, Muhammad Sodiqov)
3. Navoiy (Javohir Ziyotov, Oʻktamjon Hoshimov, Gʻanisher Samatov)
Jamoaviy bellashuv:
Yosh qizlar oʻrtasida:
1. Toshkent (Nilufar Hamroyeva, Muborak Sotqulova, Mexriniso Moʻminova)
2. Fargʻona (Munisaxon Lutfullayeva, Karina Fotihova, Nigina Obidova)
3. Samarqand-1 (Omina Ergasheva, Qohira Shermamedova, Sabina Abdujalilova)
Musobaqa gʻolib va sovrindorlari medal, diplom hamda esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.

Jismoniy tarbiya va sport vazirligiMatbuot xizmati

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *