Taekvondo WT: “Universal” sport majmuasida oʻtkazilayotgan Oʻzbekiston chempionatida gʻoliblar aniqlanmoqda

Joriy yilning 15-dekabr kuni Oʻzbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasiga qarashli poytaxtimizdagi “Universal” sport majmuasida oʻsmirlar va kadetlar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionatiga start berilganligi haqida xabar bergan edik.

Ushbu musobaqada oʻgʻil bolalar va qizlar 10tadan vazn toifasida gʻoliblik uchun kurash olib borishmoqda.

Dastlabki kunda oʻsmirlar 7ta vazn toifasida dayanga chiqishdi. Quyida birinchi kungi gʻolib va sovrindorlar bilan tanishing:

Oʻsmir oʻgʻil bolalar

-45kg

Oltin – Islom Rajabov (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Kumush – Asliddin Abduraimov (Toshkent shahri)

Bronza – Mironshoxmirzo Muzaffarov (Buxoro)

Bronza – Suhrob Ataxanov (Xorazm)

-55kg

Oltin – Husayinbek Saatbayev (Qoraqalpogʻiston)

Kumush – Akrom Togʻayev (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Bronza – Bekzod Amrilloyev (Buxoro)

Bronza – Mark Xvan (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

-68kg

Oltin – Najmiddin Qosimoxojiyev (Surxondaryo)

Kumush – Asror Gʻulomjonov (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Bronza – Azamat Abdirasuliyev (Qoraqalpogʻiston)

Bronza – Islom Abdullayev (Toshkent shahri)

+78kg

Oltin – Marat Mavlonov (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Kumush – Komiljon Hoshimjonov (Fargʻona)

Bronza – Ibrohimxon Samadxonov (Namangan)

Bronza – Shohruh Abdusalomov (Toshkent shahri)

Oʻsmir qizlar

-46kg

Oltin – Durdona Abdugʻaniyeva (Toshkent viloyati)

Kumush – Aynura Umirzakova (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Bronza – Munisa Karimova (Buxoro)

Bronza – Maftuna Timurova (Buxoro)

-55kg

Oltin – Sevinch Otayeva (Xorazm)

Kumush – Parizoda Salimova (Samarqand)

Bronza – Dinara Erkinova (Toshkent viloyati)

Bronza – Shahnoza Kenjayeva (Buxoro)

-63kg

Oltin – Dinaraxon Doniyorova (Buxoro)

Kumush – Gulorom Azmetova (Toshkent viloyati)

Bronza – Shaxloxon Munavvarova (Fargʻona)

Bronza – Umidaxon Mansurbekova (Fargʻona)

Ikkinchi kunda ham oʻsmirlar 7ta vazn toifasida dayanga chiqishdi. Quyida ikkinchi kungi gʻolib va sovrindorlar bilan tanishingiz mumkin:

Oʻsmir oʻgʻil bolalar

-48kg

Oltin – Muhammadamin Aliyev (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Kumush – Azizbek Arziyev (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Bronza – Jahongir Anvarov (Fargʻona)

Bronza – Muhammadziyo Islomov (Fargʻona)

-59kg

Oltin – Javohir Obidjonov (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Kumush – Jahongirxon Umarxonov (Fargʻona)

Bronza – Diyorbek Sharifboyev (Xorazm)

Bronza – Shuhrat Odilbekov (Toshkent shahri)

-73kg

Oltin – Madolimjon Tursunaliyev (Toshkent viloyati)

Kumush – Abubakir Musayev (Toshkent shahri)

Bronza – Timur Husanov (Toshkent shahri)

Bronza – Rasul Turdimuratov (Toshkent shahri)

Oʻsmir qizlar

-42kg

Oltin – Sabina Qahramonova (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Kumush – Saodat Odilova (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Bronza – Sobira Almurodova (Jizzax)

Bronza – Dilnoza Tangirova (Jizzax)

-49kg

Oltin – Marjona Yoʻldosheva (Toshkent viloyati)

Kumush – Diyora Imomaliyeva (Namangan)

Bronza – Gulnoza Mahmudjonova (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Bronza – Raʼno Nasreddinova (Jizzax)

-59kg

Oltin – Halimabonu Sobirjonova (Fargʻona)

Kumush – Shoira Qodirova (Xorazm)

Bronza – Mubina Mamurjonova (Toshkent shahri)

Bronza – Mehribon Jumayeva (Buxoro)

+68

Oltin – Iroda Mirtojiyeva (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Kumush – Omina Ikromova (Sirdaryo)

Bronza – Kseniya Smirnova (Oʻzbekiston oʻsmirlar TJ)

Bronza – Laylo Xojaniyozova (Qoraqalpogʻiston)

Maʼlumot uchun, ushbu oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionati Xanchjou-2022 Osiyo oʻyinlari va Parij-2024 Olimpiya oʻyinlariga seleksiya vazifasini ham oʻtab beradi.

Jismoniy tarbiya va sport vazirligiMatbuot xizmati

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *